Всі 14 шахтарських голів Жуніора Мораєса

Все 14 шахтерских голов Жуниора Мораеса

Жуніор Мораєс завершив осінню частину чемпіонату України з прекрасним показником – 14 голів. Давайте озирнемося і згадаймо їх…

14 голів на даному етапі дозволяють нам сподіватися на те, що Мораєс зможе встановити новий рекорд результативності УПЛ. Нагадаємо, що зараз це досягнення дорівнює 25 голів і було встановлено в 2013 Генріхом Мхітаряном. Якщо змоделювати перспективу на залишок сезону, виходить -що? Зараз середня результативність Мораєса – 0.78 голів за матч. Якщо він збереже її на такому ж рівні, то після 32-го туру повинен мати 24.9 голів. У реальності це може бути трохи більше або трохи менше. Наприклад, рекордні 26. Чому ні?

Але давайте повернемося до того, що вже забито.

Гол 1. “Десна” – “Шахтар” 0:2, 1-й тур

Гольовий пас зробив молодий Олег Данченко – передача вийшла швидка, в один дотик, і хитра, з відскоком від газону. Захист “Десни” просто не встигла перегрупуватися. Технічно прийнявши м’яч в центрі штрафного, Мораес зробив пару кроків і з близької відстані без проблем пробив воротаря. Так був забитий перший гол “Шахтаря” в цьому чемпіонаті.

Гол 2. “Шахтар” – “Арсенал” 3:0, 2-й тур

І в цьому матчі Мораєс теж відкрив рахунок. І знову все почалося з кросу Данченко – але на цей раз, не стільки хороша була подача, скільки помилився на виході воротар “канонірів” Сітало. М’яч відскочив до Тайсона, той добивав в один дотик. Може, удар і не досяг би мети, але на шляху м’яча опинився Мораєс. Він зумів спритно підставити ногу – і “Арсенал” вийняв перший з трьох м’ячів:

Гол 3. “Шахтар” – “Ворскла” 4:1, 4-й тур

А ось тут все вийшло навпаки: Мораєс закрив гольовий список. Матч складався непросто, незважаючи на кінцевий рахунок. “Шахтарю” довелося відіграватися. І аж до останнього гола ще залишалися питання. Його Мораєс забив на 74-й хвилині. Була контратака “Шахтаря”, послідував пас на вихід стрімкого Тайсону, той, в принципі, міг бити сам, але не поскупився, пригостив пасом партнера. Мораєсу залишалося тільки влучити у ворота – що він і зробив, причому красиво, в один дотик:

Гол 4. “Олімпік” – “Шахтар” 2:5, 6-й тур

Відпочивши один тур, Мораес продовжив. І як! У матчі з “Олмпіком” новобранець “Шахтаря” спорудив “хет-трик”. Почав він на 17-й хвилині, вже за рахунку 1:0 на користь своєї команди. Все почав Марлос, шикарним пасом вивів на ворота Ісмаїлі. Той міг бути сам – але навіщо, якщо паралельними курсами мчав Мораєс? Ісмаїлі робить ювелірний пас – та Мораєс вражає ціль:

Гол 5. “Олімпік” – “Шахтар” 2:5, 6-й тур

Через 15 хвилин Мораєс знову опинився на вістрі атаки – в потрібний час, в потрібному місці. Так, як ніхто в нинішньому “Шахтарі” більше ніхто не може, із-за чого часто здається, що він забиває “халявно”. На лівому фланзі з нізвідки виник Ракицький, дав хитрий пас Ісмаїлі – а той переадресував м’яч на лінію воротарського майданчика. Він вже бачив, знав, відчував, що Мораєс повинен був у тій точці. Мораєс там був:

Гол 6. “Олімпік” – “Шахтар” 2:5, 6-й тур

А ось цей гол Мораєс вже, що називається, “виконав”. Звичайно, Тайсон, ускакавший від опонента, дав йому гарний пас – це так. Але тут навіть виходу один на один ще не було. Пас ще потрібно у щось конвертувати. Мораєс все зробив вчасно. Він миттєво зорієнтувався, прицілився – і, не зближуючись з воротарем, послав м’яч під дальню штангу. Краще, напевно, зробити було не можна:

Гол 7. “Шахтар” – “Маріуполь” 2:0, 7-й тур

Для того, щоб зламати оборону “Маріуполя”, донецькій команді знадобився цілий тайм. Ну, майже… На 43-й хвилині Тайсон вловив забігання Ісмаїлі і віддав тому пас “з запасом”. У Ісмаїлі був час і простір, щоб вирізати свою фірмову прострільну передачу в кращому вигляді. І знову-таки, він чудово розумів, для кого він це робив. Мораєс був саме там, де припускав партнер. Далі послідував м’який удар під поперечину – і початок чергової перемоги було покладено.

Гол 8. “Шахтар” – “Чорноморець” 3:0, 9-й тур

Слабосильный “Чорноморець” мужньо тримав оборону більше тайму. Але рано чи пізно це повинно було скінчитися. На 57-й хвилині після подачі кутового перед воротами суперника виявилися відразу двоє гравців “Шахтаря”. По-хорошому, забивати повинен був Степаненко – але м’яч у Тараса зрізався. Мораєс доверишил справу. Черговий гол, забитий з меж воротарського майданчика:

Гол 9. “Карпати” – “Шахтар” 1:6, 10-й тур

В той день у “Шахтаря” забивали всі, аж до молодого Фернандо. Третій з голів на рахунку Мораеса. На 29-й хвилині Федецький порушив правила на фланзі. Подача Ракицького зі штрафного чомусь викликала подив у захисників львів’ян, м’яч від них відскочив у центр штрафного майданчика. Там чергував в очікуванні свого шансу Мораєс. Поруч з ним нікого не було – і форвард “Шахтаря”, від душі приклавшись, увігнав м’яч у сітку.

Гол 10. “Шахтар” – “Зоря” 1:1, 11-й тур

Мораєс продовжував рухатися ураганним бомбардирський темпом. У матчі з “Зорею” він відкрив рахунок – здавалося, це був початок чергової перемоги. Комбінацію розіграли тонко. Почалося все, як зазвичай, з Ісмаїлі. Але цього разу захисник “Шахтаря” не став йти на загострення сам, помітивши, що вривається у штрафну юний Майкон. Той, отримавши м’яч, з подивом побачив на протилежному краю штрафного вільного Мораеса. Чому його залишили на самоті – сказати важко, але Мораес не пробачив, в падінні низом відправив м’яч у дальній кут. На жаль, гол виявився переможним:

Гол 11. “Шахтар” – “Динамо” 2:1, 14-й тур

Замовкнувши на три тури, Мораес знову подав голос у самий потрібний момент. Матч з “Динамо” складався для “Шахтаря” звично важко. Довелося відіграватися. Це вдалося зробити на 54-й хвилині. У швидкій контратаці, отримавши м’яч, Марлос був атакований противником. М’яч влучив йому в самий незручний орган і відскочив до Тайсону. Вимикатися з гри було не час – і Марлос побіг до воріт. Тим часом Тайсон змістився вправо і повз опікуна віддав пас в центр, а там Мораес в один дотик переправив м’яч у сітку. І побіг святкувати і відходити. Це був не найкращий його гол – але самий самовіддану:

Гол 12. “Шахтар” – “Олімпік” 2:2, 17-й тур

І ще одна пауза – і ще один дубль. Але в якому матчі… “Шахтарю” вдався швидкий гол – на 7-й хвилині Тайсон, дезорієнтувавши захист помилковим рухом, виклав м’яч, як на блюдечку, на хід Мораєсу. Той, опинившись один на один з воротарем, в дотик переправив м’яча точно за призначенням…

Гол 13. “Шахтар” – “Олімпік” 2:2, 17-й тур

Хто міг подумати тоді, що до результату матчу “Шахтар” буде програвати? Але трапилося саме так. І вже лише в компенсований час Мораєс зміг врятувати для своєї команди хоча б очко. Правда, зробив це з положення поза грою – але суддя не помітив, за що і отримав порцію епітетів і метафор від В’ячеслава Шевчука. А гол вийшов гарний, динамічний і чоток – з подачею Данченко, знижкою Алана Патріка і ударом головою впритул від Мораєса:

Гол 14. “Маріуполь” – “Шахтар” 0:3, 18-й тур

Ще один гол з меж воротарського майданчика (всього їх на рахунку Мораєса 7 – рівно половина з усіх забитих). Один з тих, коли він містичним чином виявляється там, де потрібно. Адже ніхто не знав, куди відскочить від захисників м’яч після удару Ісмаїлі. Та Мораєс не знав. Але стояв саме в тій самій точці… Схоже, у м’яча з Мораесом – особливі інтимні стосунки:

Вадим Самойлов, спеціально для “Терикону”